Jordaanfestival viel vrijdagavond bijna letterlijk in het water
Echte diehards op het Jordaanfestival. Foto: vrijetijdamsterdam.nl

Jordaanfestival viel vrijdagavond bijna letterlijk in het water

Het traditionele Jordaanfestival viel vrijdagavond bijna letterlijk in het water. Geen rijen met mensen voor de uitgestalde eetkraampjes er stond zelfs geen kip in de rij en het plein was misschien nog niet eens voor een kwart gevuld, toen we met VTA rond 21:00 uur de Appeltjesmarkt betraden.

“Een oproep voor de organisatie. Mag ik zo snel mogelijk en zo veel mogelijk theedoeken deze kant op. Het water komt hier zelfs door het dak heen op de apparatuur”, aldus de dienstdoende DJ in de muziekkar van de Amsterdamse Bolle Jan Show. De beveiliging moest vrijdagavond zelfs het podium opkomen om het water vanaf het plastic dak van de Bolle Jan Show af te schuiven, want het had niet veel gescheeld of de DJ was getrakteerd op een enorme plens water die door het dak heen leek te komen.

Niet alleen De Bolle Jan Show ondervond hinder van de barre weersomstandigheden. Zelfs het goed gevulde en droog zittende VIP publiek bleef geen ellende bespaard. Zo was het licht uitgevallen en zat menigeen een tijd lang vanuit het donker naar de ‘hilarische’ taferelen op het plein te kijken.

Terwijl het water soms met bakken naar beneden kwam, er mensen op alle mogelijke manieren aan het schuilen waren op het plein maar ook op elkaar gedrukt in bushokjes naast het plein, ging met uitzondering van de onderbrekingen, het feest vrolijk door.

De DJ van De Bolle Jan Show hield samen met de dappere bezoekers de moed erin. Als er Amsterdamse muziek klonk werd er gedanst, gelachen, gedronken en zelfs de polonaise werd vrolijk ingezet.

Niet alleen op het Jordaanfestival, maar in het algemeen is slecht weer de grote vrees voor festivalorganisatoren. Ieder festival is gebaat bij goede weersomstandigheden. Voorbereidingen kunnen nog zo goed zijn slecht weer gooit altijd wel roet in het eten.

Het is te hopen dat er zaterdag meer droogte is alhoewel buienradar niet veel goeds voorspeld. Of het Jordaanfestival financiële schade heeft opgelopen is de redactie van Vrije Tijd Amsterdam niet bekend.

Door: Rik Verkaik

vrijetijdamsterdam.nl