
Wegens verhuizing heeft afgelopen zondag de laatste tentoonstelling van De Zondagsschilders plaatsgevonden in het pand Geldersekade 101.
Historie zondagsschilders
In 1935 kwamen in hotel Krasnapolsky De Zondagsschilders, zo’n 75 mensen, voor het eerst bij elkaar om met elkaar een paar avonden per week te schilderen. De vriendschappelijke sfeer van het begin, leeft nog steeds onder de leden van de vereniging die is uitgegroeid tot een actieve vereniging met 500 leden, die zeven dagen per week actief zijn.

Verhuizing
De gemeente heeft het pand, dat De Zondagsschilders al 44 jaar in de Nieuwmarktbuurt heeft gehuurd, verkocht en heeft De Zondagsschilders in de Jordaan een nieuw onderkomen aangeboden. Het pand aan de Rozenstraat is opgeknapt en wordt in het nieuwe jaar betrokken door de vereniging.

Kunst maken
Onder begeleiding van enthousiaste beroepskunstenaars zijn er door de week verschillende groepen actief met diverse schilderlessen, beeldhouwkunst en verschillende grafiektechnieken.
Nieuwe leden zowel gevorderden, als beginners zijn vanaf 16 jaar welkom op het nieuwe adres in de Jordaan in de Rozenstraat 206, 1016 PA Amsterdam.

Bezoek voor meer informatie de website van De Zondagsschilders.
vrijetijdamsterdam.nl
Lees ook: Floryan Myjer maakt theatersolo over de jonge Yves Laurent








