YMERE WILLIGT EIS IN EXTINCTION REBELLION

Op donderdag 29 juni vond een gesprek plaats tussen Extinction Rebellion Amsterdam, wethouder Zita Pels en Ymere-directeur Erik Gerritsen. Dit gesprek vloeide voort uit een reeks demonstraties bij Ymere voor de isolatie van huurwoningen. De eis die XR stelde, om zwart op wit te krijgen welke woningen wanneer geïsoleerd gaan worden, is ingewilligd door Gerritsen.

Deze plannen gaan over alle slecht geïsoleerde woningen van Ymere, maar met name de Van der Pek-buurt, waar veel woningen staan met energielabel E of lager. De huurdersvereniging Van der Pek had dan ook een demonstratie georganiseerd en er onstonden vooraf aan het gesprek met XR, gesprekken tussen boze bewoners en directeur Gerritsen.

Het gesprek met Extinction Rebellion leverde vervolgens op dat er nu eindelijk een duidelijk plan op tafel ligt dat antwoordt aan het in het Amsterdamse coalitieakkoord genoemde ‘isolatie-offensief’ en de afspraken van het Nationalie Isolatie Programma, waarin staat dat alle woningen van energielabel E of lager in 2028 geïsoleerd moeten zijn tot minimaal label D. Hiermee is Ymere de eerste wooncorporatie in Amsterdam die zulke gedetaileerde plannen vrijgeeft.

Op een tweede eis van Extinction Rebellion, om huurkorting te geven aan bewoners die niet op korte termijn geholpen kunnen worden, werd terughoudend gereageerd, maar er werd wel de mogelijkheid gegeven om via het directe mailadres van Gerritsen individuele gevallen waar mogelijk recht is op huurkorting bespreekbaar te maken.

XR Amsterdam is verheugd om de resultaten van dit gesprek, maar zal streng toezien dat de beloftes die gedaan zijn ook worden waargemaakt. Als dit niet zo blijkt te zijn, zullen wij opnieuw in actie komen.

Extinction Rebellion Amsterdam is een lokale groep van Extinction Rebellion Nederland, een decentrale burgerbeweging die in actie komt voor het klimaat.