Waarschuwing NS: Vanaf september weer drukker onderweg
Amsterdam CS. Foto: vrijetijdamsterdam.nl

Waarschuwing NS: Vanaf september weer drukker onderweg

Omdat voor velen van u de zomervakantie voorbij is en er een nieuwe periode van werken of studeren aanbreekt, wordt het vanaf september weer drukker onderweg, schrijft de NS.

“In de trein kan het met name in de ochtendspits tussen half acht en half negen drukker zijn dan de afgelopen zomervakantieperiode. Een indicatie van de te verwachten drukte in uw trein ziet u in de Reisplanner Xtra-app. Dit wordt aangegeven met 1, 2 of 3 poppetjes. Zo ziet u al bij het plannen van uw reis wat u kunt verwachten en of een trein eerder of later wellicht een goed alternatief is.

Waar mogelijk breiden we het aantal zitplaatsen uit door in de ochtend- en avondspits langere treinen in te zetten. Desondanks is de komende periode de kans dat u op sommige trajecten moet staan groter”, aldus de vervoersmaatschappij.

In de Top 5 drukke trajecten die door de NS is opgesteld, staan worden twee routes aangegeven die betrekking hebben op de hoofdstad.

Haarlem/Zaandam – Amsterdam Sloterdijk

Tussen half acht en negen uur in de ochtend zijn veel Sprinters en Intercity’s vanuit Zaandam/Haarlem richting Amsterdam Sloterdijk druk. Vanwege perronlengte kan de NS geen langere treinen inzetten.

Rotterdam Centraal – Amsterdam Centraal (Intercity direct)

Het aantal reizigers in de Intercity direct groeit fors. Met name in de ochtendspits leidt dit tussen Rotterdam en Amsterdam tot erg drukke treinen.

Drukte op station Amsterdam Zuid

“Door de komst van de nieuwe Amsterdamse metrolijn, de Noord/Zuidlijn, kan het aantal reizigers in de spitstreinen van en naar station Amsterdam Zuid met zo’n 10% groeien. Daarom rijden we de drukste treinen van en naar dit station met de maximaal mogelijke lengte, maar dat zal naar verwachting niet genoeg zijn om iedereen een zitplaats te bieden”, aldus de NS.

Waarschuwing NS: Vanaf september weer drukker onderweg
Metro van de NZ lijn. Foto: vrijetijdamsterdam.nl

Meer drukke trajecten

Naast de top 5 zijn er nog meer drukke trajecten. Zo worden de trajecten Leiden Centraal – Schiphol Airport, Utrecht Centraal – Amsterdam Zuid/Schiphol Airport en Weesp – Duivendrecht/Schiphol Air door de Nederlandse Spoorwegen genoemd.

vrijetijdamsterdam.nl

Lees ook: Farewell Mister B Warmoesstraat feest bij Eagle Amsterdam