
LGBTQ nieuws in Amsterdam
In de stoet van boten tijdens de Canal Parade 2018 vaart de eerste artsenboot mee! De boot wordt bezet door stichting RozeinWit. “Met onze deelname zal er dit jaar voor het eerst een artsenboot meevaren. Hier zijn wij als stichting en met de deelnemers heel erg trots op. Het zal een belangrijk moment zijn voor de emancipatie en zichtbaarheid van LHBTI artsen. De boot zal vol staan met onder andere huisartsen, tandartsen, medische specialisten, arts assistenten en studenten geneeskunde en tandheelkunde. Om meer bekendheid te krijgen voor de stichting RozeinWit, hebben we besloten om onze zichtbaarheid via de Pride Amsterdam Canal Parade te vergroten. We zijn enorm verheugd dat we zijn geselecteerd om dit jaar mee te mogen varen op zaterdag 4 augustus 2018”, aldus de kartrekkers van deze nieuwe stichting.
Vorig jaar de eerste hockeyboot en dit jaar de eerste artsenboot tijdens PRIDE Amsterdam
Weleens van ‘IntoGirls’ gehoord? Dat is een online magazine voor en door vrouwen die op vrouwen vallen. Met reviews van de leukste lesbische films en series, lifestyle artikelen, nieuwtjes en uitgaan tips. Wil je niets missen? Volg ze dan op social media!
Voor het eerst in de geschiedenis hebben de jeugdorganisaties van Nederland #youthpride en #youthforequality uit België met elkaar gesproken. Beide organisaties hebben veel gemeen en hebben de ambitie om in de toekomst meer voor elkaar te betekenen. Youth Pride is de jongerencommissie van de Amsterdam Pride. In totaal zijn ruim 17 organisaties op het gebied van jongeren aangesloten. De organisaties wisselen van groot naar klein en zijn lokaal en landelijk. Na de Amsterdam Pride van 2017 is besloten om het Youth Pride label ook te delen met andere steden om samenwerking te bevorderen en successen te delen. Afgelopen jaar zijn er activiteiten georganiseerd in Amsterdam en Rotterdam.
“Zet het alvast in je agenda: in de voormalige kerk De Duif aan de Amsterdamse Prinsengracht, waar Jos Brink ooit preekte, zal op zaterdag 8 december a.s. de 24ste editie van het COC Songfestival worden gehouden. Aan deze feestelijke liedjeswedstrijd met een roze rand doen COC-afdelingen uit het hele land mee. “Blijf op de hoogte en zet jezelf op aanwezig via Facebook”, aldus de organisatie. Aanradertje voor Songfestivalliefhebbers.
Op 16 juni is het tijd voor de Utrecht Canal Parade. De botenparade start vanaf 14.00 van het Ledig Erf en vaart vervolgens het centrum van Utrecht door over de Oude Gracht. Naast de botenparade zijn er meerdere straatfeestjes en maar liefst drie afterparty’s! Wist je trouwens dat het afgelopen weekend PRIDE Alkmaar en Leeuwarden plaatsvond? Youth Pride was te gast op de jongerenboot tijdens de #alkmaarpride! “Wat een te gekke samenwerking en wat een tof event! Volgens jaar een Youth Pride boot?”, aldus the Youth Pride.

Youth Pride NL in Leeuwarden. Photocredits: Youth Pride NL
Raymi Sambo speelt met zijn jaarlijkse avond ‘Je SUIS’ in op de actualiteit. Homohaat is aan de orde van de dag en de tolerantie voor LHBTQI’s lijkt alleen maar af te nemen. Tijdens deze theatrale avond gaan podiumkunstenaars uit verschillende disciplines (dans, zang, spoken word, stand-up comedy, storytelling) in op het thema gaybashing. De avond wordt afgesloten met een gesprek tussen makers en publiek. Research in de vorm van gesprekken met slachtoffers en daders van gaybashing vormen de basis voor verhalen die door de artiesten worden verweven in een theatrale context waar realiteit en fictie door elkaar lopen. De artiesten geven ieder met hun eigen disciplines invulling aan het thema.
Café FAME, Café Montmartre, Café Tante Roosje & Queers organiseren een busreis naar de Roze Maandag in Tilburg, 23 juli is de datum. Lijkt het jou leuk om mee te gaan, dat kan voor 35 euro. Wat krijg je daarvoor, een Fantastische V.I.P BUS, Drank voor onderweg en een GEWELDIG shirt van Meijt met een fantastische spreuk erop. Er wordt verzameld om 13:00 uur bij Tante Roosje de bus vertrekt om 14:00 uur naar Tilburg, de terugreis naar Amsterdam is om 00:00 uur. 
Het Bingham Rugby Cup-toernooi, dat begint op 8 juni 2018 en loopt tot en met 10 juni 2018, zal het belangrijkste onderdeel van het Bingham Cup-programma zijn: een week van sport, activiteiten en feesten. Het begint op 2 juni en duurt tot 11 juni 2018. Meer info vind je op de website van het evenement.
vrijetijdamsterdam.nl








