
Gedurende de hele maand september is er van alles te beleven in de Molen van Sloten. Het is op 11 september 30 jaar geleden dat de in Sloten herbouwde molen werd geopend door prinses Juliana. Reden voor een feestje na de saaie corona lockdowns.
Het cijfer 30 komt terug in verschillende festiviteiten. De wieken zullen 30 uur lang non-stop draaien vanaf 10 september 08.00h tot 11 september 14.00h. Aan deze wiekdraaimarathon is een prijsvraag verbonden: raad het aantal rondjes dat de wieken in deze 30 uur draaien. De hoofdprijs is een overnachting in een molen B&B.
Heel bijzonder is dat de molen deze keer ’s nachts draait. Daarom biedt de molen alleen deze ene nacht een unieke Night Experience: een avontuurlijke en romantische ervaring in een unieke enscenering. De molenaar zelf neemt je mee op een tocht in het donker door de hele molen, bijgelicht door een lantaarntje. Onderweg luister je naar zijn verhalen, ervaar je de sfeer en de geluiden van de molen en hoor je romantische live pianomuziek. In een molen die ’s nachts draait is het heel spannend: je hoort het gekraak van het hout, het zwiepen van de wieken en andere mysterieuze geluiden. Na afloop laat je deze belevenis op je inwerken onder het genot van een hapje en een drankje. Wie dit wil meemaken kan zich inschrijven via www.molenvansloten.nl. Er is een nachttour elk uur, vanaf ’s avonds 20.00h op 10 september tot ’s morgens 06.00h op 11 september.
Daarnaast zijn er in september nog meer leuke activiteiten voor jong en oud: een schilderijententoonstelling, molenlezingen, kinderactiviteiten en een wandelspeurtocht. En iedereen die in de maand september, net als de molen, 30 wordt, krijgt die maand gratis een rondleiding door de molen. Het hele programma is te vinden op de website van de molen.
De Molen van Sloten is een werkende poldermolen aan de rand van Amsterdam West. Het monumentale deel van de molen dateert uit 1847. Een heel team van vrijwilligers zorgt ervoor dat de molen draaiende wordt gehouden. Dagelijks worden er rondleidingen gegeven.








