YouTube credits: Heineken Roeivierkamp
46e Heineken Roeivierkamp: IT GIET OAN
IT GIET OAN, de Frieze benaming van HET GAAT DOOR, waren in 1997 de beroemde woorden waarmee Henk Kroes, de toenmalige voorzitter van de Koninklijke Vereniging De Friesche Elf Steden, in 1997 het doorgaan van de vijftiende en de tot dusverre laatst verreden Elfstedentocht aankondigde in Nederland.
Komend weekend hebben de woorden echter geen betrekking op een schaatswedstrijd maar op de 46e Heineken Roeivierkamp welke dit weekend georganiseerd wordt. De roeivierkamp betekent de officiële opening van het roeiseizoen. Vanaf 1973 organiseert Nereus deze wedstrijden waarbij er vier afstanden verroeid worden: 250 m, 750 m, 2.5 km en 5 km.
Lange tijd was het door het ijskoude weer nog onzeker of de roeiwedstrijden, of tenminste een deel van de wedstrijden doorgang konden vinden maar woensdag 7 maart 2018 liet de organisatie doorschemeren dat er geen enkele reden is om ijs op de Amstel te verwachten en dat het prestigieuze roei evenement dit weekeinde dus gewoon kan plaatsvinden. Iedere ploeg zal een volledige race kunnen varen.
Het ijs is in een rap tempo gesmolten
“Zoals sommigen van jullie misschien al hebben gezien, is het ijs de afgelopen dagen in een rap tempo gesmolten. Vanmiddag heeft onze wedstrijdleiding de baan geïnspecteerd en er is geen enkele reden om nog ijs te verwachten op de Amstel dit weekend. Dit betekent dat de 46e Heineken Roeivierkamp doorgaat! Iedere ploeg zal een volledige race kunnen varen. Nu het ijs van de Amstel verdwenen is staat niets meer in de weg voor een prachtig weekend vol toproeien met de karakteristieke Heineken Roeivierkamp sfeer op de kant!””, aldus Mirthe Kuenen, één van de organisatoren van de 46e Heineken Roeivierkamp.
Elk jaar racen meer dan 400 bemanningen (> 3800 deelnemers) van zowel Nederlandse als internationale clubs voor het prestigieuze Heineken-goud.
Door: Rik Verkaik
vrijetijdamsterdam.nl
Gerelateerd artikel:
Amsterdam kan zich opmaken voor nieuwe editie Heineken Roeivierkamp








