Vertoning 120 BPM van LUX Film Prize 2017 bij EYE Amsterdam
EYE filmmuseum met op rechts de ADAM Toren. Foto: vrijetijdamsterdam.nl

Vertoning 120 BPM van LUX Film Prize 2017 bij EYE Amsterdam

In het kader van de LUX Film Prize 2017, staat woensdagavond bij EYE Amsterdam, op uitnodiging van Creative Europe MEDIA een speciale vertoning van de Franse film 120 BPM van Robin Campillo op het programma. Na deze vertoning volgt een debat met de acteurs Nahuel Pérez Biscayart en Arnaud Valois onder leiding van filmjournalist Hugo Emmerzael. Eerder op de dag is een andere finalist te zien: Sami Blood.

De LUX Film Prize

Het initiatief De LUX Film Prize is gestart in 2007 en wordt jaarlijks uitgereikt door het Europees Parlement. Het filmevenement is in het leven geroepen om zowel de distributie van Europese films als het Europese debat te bevorderen.

Twitter #luxprize

De drie finalisten, 120 BPM, Sami Blood en Western zijn in drie gelijktijdige vertoningen in meerdere Europese filmhallen te zien. Het publiek kan tijdens en na de film reageren via Twitter #luxprize. De uiteindelijke winnaar van de LUX Film Prize wordt op 14 november in Strasbourg bekend gemaakt. Tot december van dit jaar kunnen bioscoopliefhebbers de tien genomineerde films zien op filmfestivals en bioscopen in alle 28 EU-lidstaten.

Grote Juryprijs

Om dit mogelijk te maken verzorgt het Europees Parlement de ondertiteling in 24 talen. 120 BPM won de Grote Juryprijs en FIPRESCI-persprijs in Cannes. De film is een teder liefdesverhaal tegen de achtergrond van de woelige Act Up-strijd voor erkenning en de rechten van HIV-patiënten in de vroege jaren 90 in Parijs.

De Act Up-beweging

Regisseur Robin Campillo (Eastern Boys) volgt tijdens 120 battements par minute de Franse activisten van de Act Up-beweging, die het begin jaren 90 opnemen tegen farmaceutische bedrijven die weigeren om hun onderzoek naar mogelijke aids-medicijnen te delen. De demonstraties eindigden meestal in heftige arrestaties.

vrijetijdamsterdam.nl

Publicatie: woensdag 8 november 07:00 uur

PS Neem ook eens een kijkje op onze pagina cultuur.