
Op maandag 27 oktober 2025 viert Amsterdam officieel zijn 750-jarig bestaan. Het jubileumjaar krijgt die avond een feestelijke afsluiting met een groot muzikaal eerbetoon aan de stad, gebracht door een reeks bekende Nederlandse artiesten. Ook koning Willem-Alexander, koningin Máxima en kroonprinses Amalia wonen de avond bij. De NOS zendt het evenement van 20:33 tot en met 22:03 live uit op NPO 1.
Bekende artiesten
Tijdens het programma komt een breed scala aan muziek voorbij: klassiek, pop, Nederlandstalige nummers en dance. Artiesten als Yves Berendse, Karsu, Roxeanne Hazes, Kris Kross Amsterdam, Maan, Wibi Soerjadi en Willeke Alberti treden op. Het bijzondere is dat de optredens afwisselend plaatsvinden in een grote koepeltent op het Museumplein en op markante locaties verspreid door de stad.
Holly Mae Brood en Daan Schuurmans
De presentatie ligt in handen van actrice Holly Mae Brood en acteur Daan Schuurmans, die ook de verteller is van Het Verhaal van Nederland – Amsterdam. In de koepeltent is publiek aanwezig, waaronder Amsterdammers die zich het afgelopen jaar hebben ingezet voor hun stad.
Dione de Graeff
De NOS zorgt niet alleen voor de rechtstreekse uitzending, maar ook voor een uitgebreide omlijsting van de avond. Dione de Graaff doet verslag buiten de tent en spreekt met betrokken Amsterdammers. Matthijs Weststrate is aanwezig bij de rode loper en praat daar met bekende Nederlanders, gasten en de presentatoren.








