
Het einde van het jaar is in zicht en daarom organiseren we bij Sjaan in de Jordaan onze allereerste Plop-Up met champagne & oliebollen! Dat gebeurt allemaal op 28 december tussen 10:00-18:00 uur. De oliebollen zijn van de enige echte Oma Coby, waar een deel van de opbrengst wordt ingezet tegen eenzaamheid onder ouderen. Er zijn zakken met 10 bollen te koop én er worden speciale mini-oliebollen met discodip gemaakt om te proeven. De champagnes worden verzorgd door Amsterdamse wijnhandel Daxivin, die zijn beste flessen meeneemt voor een knallend jaareinde. Zo heb je alle benodigdheden voor een geslaagd oud-en-nieuw in één keer in huis!
Mark, initiatiefnemer van de oliebollen van Oma Coby: “Ieder jaar kunnen we met de oliebollen weer een groot aantal eenzame ouderen laten rock en rollen. We bouwen, samen met stichting De Tijdmachine, kantines van verzorgings- en buurthuizen om tot een vertrouwde kroeg uit de jaren ’60 en ’70 met live muziek, om eenzaamheid tegen te gaan en herinneringen te doen herleven.”
Stichting Burennetwerk en Oma Coby
De Jordaan staat bekend om saamhorigheid en gezelligheid. Toch is er ook veel eenzaamheid, die niet altijd zichtbaar is. Voor dit evenement hebben we dan ook een speciale samenwerking opgezet tussen Stichting Burennetwerk en Oma Coby. Met de opbrengst van de oliebollen organiseren we in 2025 een gratis toegankelijk feest voor ouderen. Koop 10 oliebollen en laat 1 oudje rock-en-rollen. Via Burennetwerk zijn alle goede buren en hun maatje uitgenodigd om een oliebol te komen eten. En natuurlijk ook voor het feest in 2025. Het doel is om 150 zakken oliebollen te verkopen, om een groot feest te kunnen organiseren.
Sam, medewerker stichting Burennetwerk: ”Bij Burennetwerk merken we dat er veel Amsterdammers bereid zijn om een goede buur te zijn, zo doen ze klusjes of gaan ze voor de gezelligheid langs bij hun oudere buur. Met dit initiatief hopen we nog meer buren te enthousiasmeren om wat meer naar elkaar om te kijken.”