
Tentoonstelling Amsterdam in vogelvlucht is nu te zien in het Grachtenmuseum. Met werk van Janneke Viegers, winnaar van de Tim Killiam Prijs 2025. In deze kunsttentoonstelling zie je verschillende Amsterdamse plekken vanuit een nieuw perspectief.
Vogelvlucht
Op het eerste oog lijken de werken van Janneke Viegers abstract: imposante vierkante doeken vol druipende verf en rondwervelende kleuren. Maar wie de tijd neemt om te kijken, ontdekt langzaamaan vertrouwde vormen en herkenbare plekken. Haar schilderijen zijn stedelijke landschappen waarin de drukte en dynamiek van Amsterdam voelbaar worden – de stad waar ze al jaren middenin werkt en leeft.
Door haar keuze voor het vogelperspectief weet Viegers een intrigerende afstand te creëren tot het alledaagse beeld van de stad. Van het bruisende Centraal Station tot de glimmende hoogbouw van de Zuidas: in deze tentoonstelling zweef je als toeschouwer als het ware boven Amsterdam.
Amsterdam in vogelvlucht toont een zorgvuldig samengestelde selectie van eerder werk én nieuwe schilderijen, waarin Viegers haar unieke blik op de stad blijft verrassen.
Janneke Viegers
Janneke Viegers (geboren in 1952) volgde haar opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Arnhem, waar ze zich specialiseerde in tekenen en kunstgeschiedenis. Later keerde ze terug naar dezelfde academie, dit keer als docent – een rol die ze ook vervulde aan de gerenommeerde Rietveld Academie in Amsterdam. Sinds 1990 is Amsterdam haar thuisbasis, waar ze onafgebroken werkt aan haar indrukwekkende oeuvre. Inmiddels heeft Viegers meer dan 2.500 kunstwerken op haar naam staan, die verspreid zijn over galeries en particuliere collecties wereldwijd.
Tim Killiam Prijs
Janneke Viegers werd in 2025 bekroond met de derde editie van de Tim Killiam Prijs – een initiatief van Stichting Tim Killiam. Deze prijs wordt toegekend aan kunstenaars en makers die met hun werk op een opvallende, vernieuwende manier bijdragen aan het visuele verhaal van Amsterdam.
De tentoonstelling Amsterdam in vogelvlucht is te bezoeken in het Grachtenmuseum van 3 april tot en met 6 juli 2025.
PS Neem ook eens een kijkje op onze pagina met alle exposities in Amsterdam