Expositie kunstenaar Maarten Nico bij Melkweg Expo

Kunstenaar Maarten Nico presenteert werken die het Peter Pan Syndroom verkennen. Dit syndroom komt voor bij mensen die moeite hebben met volwassen worden. Net zoals Peter Pan zelf, ontsnappen zij aan de dagelijkse werkelijkheid en zoeken zij hun toevlucht in een fantasiewereld, op zoek naar Neverland.

Maarten Nico verlangt naar een kinderlijke manier van kijken, waarmee hij de wereld rondom zich op een frisse, onbevangen manier kan ervaren. Een visie waarin alles openstaat en niets vaststaat. De kunstenaar gelooft dat het Peter Pan Syndroom juist samen kan gaan met een “volwassen leven”. Via zijn kunst roept hij de toeschouwer op om het innerlijke kind te omarmen en de waarde van die onschuldige blik opnieuw te ontdekken.

De Milk Solo ‘Lurking Neverland’ presenteert nieuw werk dat voortkomt uit de dagdromen van Maarten Nico. Deze dromen ontstaan in alledaagse, volwassen situaties, zoals wanneer hij aan het klussen is, terwijl zijn gedachten hem meenemen naar beelden van basketbalspelletjes in de zon op een stadspleintje. Op deze manier ontdekte Maarten, bijna per ongeluk en spelenderwijs, een nieuwe kunstvorm voor zichzelf: ‘Gipsplaat Mozaïeken’. Voor zijn expositie bij Milk creëert hij een nieuwe, installatieachtige sculptuur, waarin mozaïeken zich vermengen met diverse bouwmaterialen en levendige gipsplaten.

Deze tentoonstelling is te zien van dinsdag 8 april tot en met zondag 04 mei.

Meer informatie

Tip: Neem ook eens een kijkje op onze pagina met exposities in Amsterdam