
Wil je iets leuks doen dit weekend in Amsterdam? Dan ben je vast geïnteresseerd in de tips van Vrije Tijd Amsterdam! In dit blog lees je over leuke dingen om te doen van vrijdag 6 tot en met zondag 8 november Je leest over leuke evenementen en tentoonstellingen om te bezoeken.
Door: Rik Verkaik
Tentoonstellingen in Amsterdam
Museumnacht Amsterdam -> zaterdag 7 november
Museumnacht Amsterdam vindt plaats op zaterdag 7 november 2026. De Museumnacht Amsterdam is een jaarlijks terugkerend evenement waarbij de Amsterdam musea hun deuren openen voor het jonge Amsterdamse publiek. Dit doen ze van 19:00 tot 02:00, waarbij we dus de leefwereld van de jongeren, de nacht, dichterbij de musea trekken.

All We Can Eat bij WGkunst -> vrijdag 6, zaterdag 7 en zondag 8 november
All We Can Eat bij WGkunst is de pop-up expositie van kunstenaarscollectief Art Allies te zien. All We Can Eat is een installatie op tafel, een smakelijk schurend gesammtkunstwerk van Art Allies.

Sails of Anarchy bij Arti et Amicitiae -> t/m zaterdag 7 november
Sails of Anarchy bij Arti et Amicitiae. Voor de tentoonstelling Sails of Anarchy transformeert het Amsterdamse collectief Cold in Church de zalen van Arti et Amicitiae tot een meeslepende wereld rond hun nieuwe conceptalbum Convent. Met meerkanaalsgeluid, scenografie, kinetisch licht, kostuums, schilderkunst, tekeningen en performance ontstaat een totaalinstallatie waarin maritieme geschiedenis, piratenmythologie en fictie samenkomen.

Not What You Saw bij FOAM -> t/m vrijdag 27 november
Not What You Saw bij FOAM. Foam 3h presenteert de eerste museale solotentoonstelling van de fotograaf Keerthana Kunnath. In haar debuutserie Not What You Saw documenteert Kunnath vrouwelijke bodybuilders in Kerala, Zuid-India.

Tentoonstellingen Kaili Smith en Tycho in Grachtenmuseum Amsterdam
In zijn eerste museale solotentoonstelling brengt kunstenaar Kaili Smith (1995) twee series schilderijen samen. De tentoonstelling laat zien hoe Kaili kijkt naar de stad Amsterdam waarin hij leeft en naar de mensen die daar hun leven, werk en thuis hebben opgebouwd. Naast een serie bestaande portretten gemaakt in 2023 van families uit Amsterdam Noord, is een nieuwe serie portretten te zien die speciaal gemaakt zijn voor de tentoonstelling.

In de mini expositie Druk onderzoekt Tycho de stad als een plek die voortdurend, letterlijk en figuurlijk onder druk staat. Aan de hand van zijn fotoserie Lang Leve Amsterdam en een installaties van cortenstaal en echte oude Amsterdamse heipalen, belicht hij zowel de toenemende druk op Amsterdam als de constructies die de stad dragen, beschermen en overeind houden.

Foto credits: Rebekka Mell
Evenementen in Amsterdam
Afvoerputje Waddenzee bij De Balie -> vrijdag 6 november
De Waddenzee is Unesco Werelderfgoed en een van de grootste en belangrijkste Natura 2000-gebieden in Nederland. Toch gaat het niet goed met de zee. Microplastics, chemisch afval en gedumpt afval vervuilen het water. Wat is nodig voor een gezondere Waddenzee?
In de stormachtige nacht van 1 op 2 januari 2019 verliest het schip MSC Zoë ruim driehonderd containers. Het hele Waddengebied, de kusten, de kwelders en de zeebodem raken bezaaid met spullen en verpakkingsmateriaal. Drie miljoen objecten belanden in zee. Na acht maanden opruimen zegt de overheid: we laten het hierbij. Duizenden en duizenden voorwerpen blijven achter op de bodem van de Waddenzee.

Fotocredits: Bernhard Schürmann via Pixabay
Amsterdams Volkskoor bij de Meervaart -> vrijdag 6 november
Het alom bekende Amsterdams Volkskoor treedt op met zijn jaarlijks traditionele programma ‘Gezelligheid kent geen tijd’. Met liedjes van Jordanese Amsterdammers zoals Johnny Jordaan, Tante Leen en Willy Alberti. Ook worden populaire hedendaagse liedjes niet vergeten, met gezellige meezingers van vroegere jaren.

DOPE bij Frascati -> vrijdag 6 november
Je neemt een lijntje of je ziet je vriend eraan onderdoor gaan. Je verdient snel geld door een pakje op te halen of een oogje toe te knijpen in de haven waar je werkt. Ondertussen reizen zelfs je blauwe bessen via dezelfde routes die door de onderwereld worden gebruikt. Of je nu wilt of niet: je hebt met drugs te maken.
De indringende theater- en dansvoorstelling DOPE laat zien hoe drugs als een onzichtbare lijn door onze samenleving lopen.

The Amsterdam Storytelling Festival -> t/m 15 november
When it gets dark and cold outside, it means one thing: it’s time to gather and warm our hearts with stories. This year, The Amsterdam Storytelling Festival invites you to meet The Seer — not as a fortune teller, but as a listener of truth. Blind to appearances and distractions, The Seer notices what others overlook, seeing what cannot be seen with ordinary eyes.

Thom Gerrits – Alleen Vanavond bij Theater de Richel -> zaterdag 7 november
Thom Gerrits is een veelzijdige cabaretier. Met energie, tempo en diepgang presenteert hij zijn unieke cabaretmix. Je zal een uiteenlopende show beleven, een show zoals je die alleen kan krijgen bij Thom. Neem een duik in zijn bijzondere blik op de wereld en laat je verrassen.

Buitenmarkt van NoordOogst -> zaterdag 7 november
Buitenmarkt van NoordOogst. Iedere eerste zaterdag van de maand bieden lokale ondernemers en duurzame ambachtslieden hun waren aan op de Buitenmarkt van NoordOogst.
Je vindt hier naast smaakvolle etenswaren, ook veel natuurproducten en hergebruikte materialen die allemaal een bijzonder verhaal in zich dragen. De ondernemers op de Buitenmarkt willen deze verhalen met je delen zodat je na afloop met veel inspiratie en lekkers naar huis gaat.

Art, Design & Vintage Markt -> zondag 8 november
Website De HallenHet Woord in Ruigoord -> zondag 8 november
Het maandelijkse literaire programma Het Woord wortelt in een kleurrijk verleden. In de jaren 70 trok een bonte groep woordkunstenaars rond onder de naam Amsterdams Dichters Circus. In wisselende bezetting, maar altijd spektakulair, traden wij op in binnen- en buitenland. Diana Ozon, Johnny van Doorn, Simon Vinkenoog, Hans Plomp, Omoroka, Aja Waalwijk en tal van anderen namen deel aan deze happenings. Ook buitenlandse gasten als Lawrence Ferlinghetti, Louise Landes Levi, Heathcote Williams, Ira Cohen en Eddie Woods deden graag mee als ze in de buurt waren.

It’s the End of AI (As We Know It) -> zondag 8 november
Terwijl de heersende opvattingen AI afschilderen als onvermijdelijk en onmisbaar, daagt dit microsymposium ons uit om alternatieven te bedenken: toekomsten waarin kunstmatige intelligentie ecologisch in balans zou kunnen zijn, eigendom van de gemeenschap zou kunnen zijn, of zelfs helemaal zou kunnen worden afgewezen. Samen zullen we kleinschalige, open modellen verkennen, evenals het opkomende werk op het gebied van kunst, activisme en wetenschap dat zich verzet tegen de status quo.

Design Icons 2027 -> zondag 8 november
Design Icons 2027 een vaste waarde op de kalender voor vintage design liefhebbers. Na veel aandringen wordt de beurs nu ook in het najaar georganiseerd! Bezoekers hoeven niet langer een heel jaar te wachten: op zondag 8 november, wanneer het interieurseizoen zijn hoogtepunt bereikt en mensen op zoek gaan naar inspiratie, is Design Icons Amsterdam weer terug in De Kromhouthal voor een exclusief 1-daags evenement.
![]()
Amsterdams Volkskoor bij de Meervaart -> vrijdag 30 oktober en 6 november
Het alom bekende Amsterdams Volkskoor treedt op met zijn jaarlijks traditionele programma ‘Gezelligheid kent geen tijd’. Met liedjes van Jordanese Amsterdammers zoals Johnny Jordaan, Tante Leen en Willy Alberti. Ook worden populaire hedendaagse liedjes niet vergeten, met gezellige meezingers van vroegere jaren.

Het Zwanenmeer bij Nationale Opera & Ballet -> t/m 8 november
Witte tutu’s, een meeslepend liefdesverhaal en ‘kippenvelmuziek’: geen productie staat meer symbool voor klassiek ballet dan Het Zwanenmeer. Honderdvijftig jaar nadat Pjotr Iljitsj Tsjaikovski zijn meesterwerk schreef, geldt nog steeds: dit is een ballet dat je gezien moet hebben.

Website Nationale Opera & Ballet
Vaste markten in Amsterdam
Vind je het leuk om in het weekend naar de markt te gaan? Er zijn genoeg vaste markten in Amsterdam om te bezoeken. Zo kun je bijvoorbeeld op zaterdag struinen op de Dappermarkt in Oost of de Albert Cuyp Markt in de Pijp. Het is ook leuk om de Noordermarkt in de Jordaan eens te vereren met een bezoekje.
Hieronder een rijtje vaste markten die op zaterdag leuk zijn om te bezoeken:
Noordermarkt
De Noordermarkt is een heerlijke plek in de Jordaan om te bezoeken, met de Noorderkerk als middelpunt van het plein, dat je een typisch Amsterdam gevoel geeft. De Noordermarkt bestaat al jarenlang, je kan op zaterdag veel biologische producten kopen, heerlijk vers brood, lekkere kaasjes, vis en meer.
Op maandag is de Noordermarkt een verlegstuk van de lapjesmarkt vanuit de Westerstraat, met veel creatief aanbod, oude spullen en tweedehands kleding. Het is heerlijk graaien in de stapels kleding op de grond en de gesorteerde kleding, vaak uit grootmoeders tijd, op de rekken.
Rondom de Noordermarkt is het goed vertoeven, met leuke Amsterdamse kroegjes en koffietentjes. De sfeer is ronduit gezellig te noemen, met vaak straatmuzikanten die Amsterdamse liedjes spelen. Je loopt van de Noordermarkt zo naar de Amsterdamse grachten.
De Postzegelmarkt
Heb jij weleens een bezoekje gebracht aan de Postzegelmarkt? Deze markt is op woensdag en zaterdag van 11:00 tot 16:00 te bezoeken. Het is een kleine markt waar verzamelaars elkaar vinden. Je treft hier o.a. munten, postzegels en medailles.
Waterloopleinmarkt
Wist je dat de Waterloopleinmarkt de oudste vlooienmarkt van Nederland is? Je vindt hier Vintage en tweedehands kleding, Curiosa en antiek, sieraden en prullaria. Vaak nog aanbod tegen schappelijke prijzen want je niet meer op alle markten in de stad hebt. Deze markt op het Waterlooplein is te bezoeken van maandag tot en met zaterdag van 09:30 tot 18:00 uur.
Dappermarkt
Breng eens een bezoekje aan de Dappermarkt in Amsterdam Oost. Je vindt hier veel kramen met fruit, groente, kaas, vis, kleding en huishoudelijke artikelen. De markt is gelegen in de Dapperstraat, tussen de Wijttenbachstraat en Mauritskade. Openingstijden zijn van maandag tot en met zaterdag, van 09:00 tot 17:00 uur.
Albert Cuypmarkt
De Albert Cuypmarkt ligt in de gezellige wijk: De Pijp. We vinden de artikelen momenteel wel een beetje aan de dure kant. Wat de Albert Cuypmarkt erg aantrekkelijk maakt zijn de vele kraampjes waar je lekker eten kunt halen (uit diverse culturen).
PS Wil je meer leuke dingen doen in Amsterdam? Neem dan eens een kijkje op onze pagina’s:
Over de auteur:
Rik Verkaik, oprichter van Vrije Tijd Amsterdam, schrijft al tien jaar over exposities, evenementen, kunstenaars, muziekartiesten, ondernemers, vrije tijd en maatschappelijke initiatieven in Amsterdam.


